Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem

U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem

22.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Národní dopravce zavedl dnem 15. 9. změnu podmínek týkající se především návratků jízdenek. A to například situace, kdy si na pokladně zákazník pořídí jízdenku, ale z jakéhokoli důvodu se ji následně rozhodne vrátit. Lhůta pro vrácení dokladu beze srážky činí do 15 minut od zakoupení.

U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem
Nová pravidla platí i v případě zpoždění, kdy je například možné vrátit jízdenku beze srážky v nástupní stanici při zpoždění 30 a více minut. Jízdné bude vráceno tak, pokud je zřejmé, že kvůli zpoždění cestující dorazí do cílové stanice o 60 a více minut později. Novinkou je i možnost bezplatně vracet jízdní doklady zakoupené přes mobilní e-shop a aplikaci Můj vlak. Zde si cestující zvolí začátek platnosti (den, hodinu) dokladu. Při vrácení eTiketů do 15 minut před začátkem platnosti bude cestujícímu navrácena celá částka. Nový systém bude pro cestující i zaměstnance ČD přehlednější, jednodušší a tedy i srozumitelnější. Podrobnější informace jsou zveřejněny na webových stránkách ČD.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika