Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem

U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem

22.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Národní dopravce zavedl dnem 15. 9. změnu podmínek týkající se především návratků jízdenek. A to například situace, kdy si na pokladně zákazník pořídí jízdenku, ale z jakéhokoli důvodu se ji následně rozhodne vrátit. Lhůta pro vrácení dokladu beze srážky činí do 15 minut od zakoupení.

U eTiketů lze vracet i 15 minut před odjezdem
Nová pravidla platí i v případě zpoždění, kdy je například možné vrátit jízdenku beze srážky v nástupní stanici při zpoždění 30 a více minut. Jízdné bude vráceno tak, pokud je zřejmé, že kvůli zpoždění cestující dorazí do cílové stanice o 60 a více minut později. Novinkou je i možnost bezplatně vracet jízdní doklady zakoupené přes mobilní e-shop a aplikaci Můj vlak. Zde si cestující zvolí začátek platnosti (den, hodinu) dokladu. Při vrácení eTiketů do 15 minut před začátkem platnosti bude cestujícímu navrácena celá částka. Nový systém bude pro cestující i zaměstnance ČD přehlednější, jednodušší a tedy i srozumitelnější. Podrobnější informace jsou zveřejněny na webových stránkách ČD.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika