Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Třináct týmů vlakových čet soutěžilo o fotbalový pohár

Třináct týmů vlakových čet soutěžilo o fotbalový pohár

26.6.2014 – autor: MARTIN HARÁK

Někteří železničáři ve volném čase chodí do divadla nebo na výlety – jiní zase pravidelně hrají fotbal. Tento sport je sice obecně považován za mužskou záležitost, ale u Českých drah to zcela neplatí. U vlakového doprovodu osobní dopravy hrává s velkým nasazením i několik žen, které své mužské protějšky leckdy svým nasazením trumfnou. Poslední velké klání se odehrálo poslední květnový týden ve Valašském Meziříčí, pomyslné bráně do nedalekých Beskyd, kde se opět soutěžilo o pohár ředitele VDOD.

Třináct týmů vlakových čet soutěžilo o fotbalový pohár

O atmosféru se staral Syrup

„Ve Valašském Meziříčí jsme se před několika lety již sešli a letošní klání pro nás připravili kolegové z místního regionálního centra vlakového doprovodu pod vedením Zdeňka Furmánka. Na společný mítink, který jsme zakončili několika přátelskými zápasy, přijelo okolo 130 provozních zaměstnanců z celé České republiky. U nich hlavně oceňuji nejen jejich chuť se ve svém volném čase setkat s kolegy třeba z druhého koutu republiky, ale i jejich sportovní zapálení,“ řekl na místě Vítězslav Fremr, který je pověřený řízením VDOD. Ještě dodal, že součástí sportovního setkání bylo i večerní posezení, kde hrála místní vyhlášená kapela Syrup zaměstnanci přezdívaná jako Kabát revival.

Část zaměstnanců se pochopitelně zná jak z práce, tak i volnočasových aktivit, ale vždy je dobré, když se setkají lidé, kteří se jinak prakticky nemohou potkat. Tyto neformální večery jsou proto velmi oceňované a možná táhnou stejně jako samotný turnaj. Na letošní setkání se podařilo sezvat zástupce ze všech třinácti RCVD, což nebývá běžné. Přece jen se musí brát v úvahu turnusy a práce v nepřetržitém provozu. „Vzhledem k tomu, že se jedná o organizačně náročnou záležitost a kolegové průvodčí a vlakvedoucí se sjíždějí doslova od Chebu až po Český Těšín, pořádáme naše společná setkání vždy na dva dny. Třináct týmů letos opravdu s velkým nasazením bojovalo o pohár ředitele VDOD a bylo vidět, že někteří borci a borkyně se na setkání pečlivě a dlouho připravovali,“ vysvětlil s úsměvem Zdeněk Furmánek, který nezůstal stranou a sám si se svým mančaftem zahrál. Ocenil mimo jiné výkon deseti kolegyň – průvodčích a vlakvedoucích –, které se nebojácně vydaly na hrací plochu hájit barvy svých regionálních týmů.

Loňský vítěz svou pozici obhájil

Pohár ředitele nakonec zůstal zaslouženě v rukou družstva RCVD Hradec Králové, které tento turnaj vyhrálo i v minulém roce. Během všech skoro čtyřiceti zápasů bylo možno zhlédnout enormní nasazení, někdy až za hranicí vlastních sil. Některé zápasy navíc snesly i nejpřísnější měřítka, což uznali sami profesionální rozhodčí, kteří zápasy řídili. Konečné pořadí možná ale nebylo to nejdůležitější. Jak komentoval Zdeněk Furmánek: „Není důležité vítězství, ale to, že se jako kolegové setkáme i mimo pracoviště, užijeme si dobrou zábavu a ještě se u toho trošku proběhneme.“

Výsledky:

1. RCVD Hradec Králové
2. RCVD Jihlava
3. RCVD Brno


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Fotogalerie

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika