Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní jezdí rychleji a pohodlněji.

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

Významný traťový úsek o délce necelých dvanácti kilometrů mezi Valticemi a Mikulovem na Moravě byl upraven na vyšší rychlost a navíc v mezistaničním úseku vznikla zbrusu nová železniční stanice Sedlec u Mikulova se dvěma dopravními kolejemi. Naopak v samotném Mikulově stavbaři kolejiště redukovali a místo jeho části vybudovali ostrovní nástupiště s prodlouženými kolejemi směrem na Znojmo. V Mikulově, který je cílovou stanicí celé řady tuzemských i zahraničních turistů, je v současné době k dispozici kromě nových čekáren i nový informační systém nejen pro vlaky, ale navazující autobusy jihomoravské dopravní integrace.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika