Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

17.7.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Na významné železniční spojnici mezi Břeclaví a Znoj­mem, kde taktovou dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) zajišťuje celá řada regionálních spojů společnosti České dráhy, se nyní jezdí rychleji a pohodlněji.

Trať z Valtic do Mikulova umožňuje rychlejší jízdu

Významný traťový úsek o délce necelých dvanácti kilometrů mezi Valticemi a Mikulovem na Moravě byl upraven na vyšší rychlost a navíc v mezistaničním úseku vznikla zbrusu nová železniční stanice Sedlec u Mikulova se dvěma dopravními kolejemi. Naopak v samotném Mikulově stavbaři kolejiště redukovali a místo jeho části vybudovali ostrovní nástupiště s prodlouženými kolejemi směrem na Znojmo. V Mikulově, který je cílovou stanicí celé řady tuzemských i zahraničních turistů, je v současné době k dispozici kromě nových čekáren i nový informační systém nejen pro vlaky, ale navazující autobusy jihomoravské dopravní integrace.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika