Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Trať z Poličky oslavila 120 let

Trať z Poličky oslavila 120 let

14.9.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Letos uplynulo 120 let od zahájení provozu na místní dráze mezi Poličkou a Žďárcem u Skutče. Toto významné výročí si v sobotu 2. září připomněli všichni fanoušci železnice díky spolku Poličská lokálka za podpory národního dopravce a ve spolupráci s městy Polička a Skuteč a obcí Borová.

Trať z Poličky oslavila 120 let

Na vybrané pravidelné spoje České dráhy nasadily nízkopodlažní motorovou jednotku RegioShark. Zvláštní vlaky sestavené z historických vozů bývalé třetí třídy vedla parní lokomotiva 464.008 z roku 1935. Historickou soupravu doprovázel vlakový personál ve stejnokrojích ze třicátých let minulého století. Zvláštní soupravy s parní lokomotivou doplnilo ještě několik dalších speciálních motorových historických vlaků. Byla to jak Singrovka M240.0113, tak i Krokodýl M286.0044 či Hurvínek M131.1228. Po celou dobu oslav se zájemcům udělovala pamětní razítka a zajištěn byl také prodej turistických vizitek místní dráhy a dalších upomínkových předmětů s železniční tematikou. Návštěvníci oslav se mohli navíc potěšit výstavami lokomotiv v Poličce a ve Skutči a děti se ve stanici Borová u Poličky mohly projet drážní drezínou.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika