Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Trať z Poličky oslavila 120 let

Trať z Poličky oslavila 120 let

14.9.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Letos uplynulo 120 let od zahájení provozu na místní dráze mezi Poličkou a Žďárcem u Skutče. Toto významné výročí si v sobotu 2. září připomněli všichni fanoušci železnice díky spolku Poličská lokálka za podpory národního dopravce a ve spolupráci s městy Polička a Skuteč a obcí Borová.

Trať z Poličky oslavila 120 let

Na vybrané pravidelné spoje České dráhy nasadily nízkopodlažní motorovou jednotku RegioShark. Zvláštní vlaky sestavené z historických vozů bývalé třetí třídy vedla parní lokomotiva 464.008 z roku 1935. Historickou soupravu doprovázel vlakový personál ve stejnokrojích ze třicátých let minulého století. Zvláštní soupravy s parní lokomotivou doplnilo ještě několik dalších speciálních motorových historických vlaků. Byla to jak Singrovka M240.0113, tak i Krokodýl M286.0044 či Hurvínek M131.1228. Po celou dobu oslav se zájemcům udělovala pamětní razítka a zajištěn byl také prodej turistických vizitek místní dráhy a dalších upomínkových předmětů s železniční tematikou. Návštěvníci oslav se mohli navíc potěšit výstavami lokomotiv v Poličce a ve Skutči a děti se ve stanici Borová u Poličky mohly projet drážní drezínou.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika