Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

6.3.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Letošní Národní den železnice se uskuteční v Chebu. Dohodli se na tom zástupci Českých drah a Správy železniční dopravní cesty. Koncem února se na západě Čech uskutečnila schůzka, kde se její účastníci dohodli na konkrétnějších obrysech této oblíbené akce.

Tradiční Národní den železnice letos hostí Cheb

Hojně navštěvovanou událost bude chebské nádraží a depo hostit v sobotu 24. září. Jako obvykle se celý areál rozdělí do tří částí – Světů historie, změny a zábavy. V depu se počítá s historií a zábavou, na nádraží se světem změny. Více než půl roku tedy zbývá na vyladění bezpečnosti a technického zajištění prostoru a všech bodů nabitého programu.

Národní den železnice se v republice stává tradiční událostí. Předchozí ročníky hostily například Břeclav, Hradec Králové nebo Děčín. Tradicí se stala i výprava protokolárního vlaku, povinně místenkového z Prahy. Stejně jako v posledních dvou letech tuto úlohu převezme railjet, který do Chebu pojede přes Plzeň a Mariánské Lázně. Do cíle by měl dorazit krátce před zahájením a zároveň se stane jedním z exponátů výstavy moderního vozového parku Českých drah, tedy Světa změny.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika