Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Taurus v barvách railjet již jezdí do Prahy

Taurus v barvách railjet již jezdí do Prahy

11.4.2013 – autor: MARTIN NAVRÁTIL

Elektrickou lokomotivu ÖBB Taurus číslo 1216.229-5 v barvách obchodní značky railjet, která navíc propaguje zahájení provozu railjetů na ramenu Graz – Vídeň – Praha v roce 2014, můžete od středy 10. dubna spatřit i v Česku.

Duch Prahy již jezdí do Prahy

Pokud nedojde ke změně, lokomotiva pojmenová Spirit of Praha bude vystavována v „atraktivní“ jednodenní turnusové skupině 322, tedy by měla každý den vést vlaky EC 278/279 Gustav Klimt na ramenu Graz – Praha – Graz. Lokomotiva by se měla také 17. a 18. dubna objevit v čele speciálních vlaků vypravených z rakouské metropole u příležitosti představení soupravy Siemens Viaggio Comfort široké veřejnosti v České republice.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika