Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tábor hostil Den s párou

Tábor hostil Den s párou

10.11.2023

Ve znamení historických parních strojů, příjezdu drezíny či výstavy modelové železnice v tamním depu se nesla akce Den s párou, která se uskutečnila za krásného počasí předposlední říjnovou sobotu v Táboře. Do jihočeského města zavítaly stovky návštěvníků.

Tábor hostil Den s párou

Ti se mohli svézt malou parní lokomotivou Kafemlejnek (310.093), která vyrazila z Tábora do Chýnova zpět a z Tábora do Balkovy Lhoty a nazpátek. Kromě toho se na trať do Chotovin a Plané nad Lužnicí vydal také historický motorový vůz M 240.028 zvaný Kachna. Atrakcí pro malé i velké návštěvníky byly jízdy na drezínách. Projet se šlo jak na ruční drezíně, tak na motorové osobní drezíně Warszawa. Vystavena byla rovněž historická motorová inspektorská drezína Tatra, osobní automobil prezidenta Edvarda Beneše ze sbírek NTM, historická hasičská stříkačka či malé parní stroje. Nechyběly ani současné lokomotivy jezdící na Bechyňce – Elinka, Bobinka a Žehlička. Vyhlídkové jízdy po Táboře zajistila motorová lokomotiva Prasátko a otevřený vůz Dakar. K vidění byla i moderní dieselové jednotka RegioFox, která začne brzy jezdit na jihočeských tratích.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika