Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Tábor hostil Den s párou

Tábor hostil Den s párou

10.11.2023

Ve znamení historických parních strojů, příjezdu drezíny či výstavy modelové železnice v tamním depu se nesla akce Den s párou, která se uskutečnila za krásného počasí předposlední říjnovou sobotu v Táboře. Do jihočeského města zavítaly stovky návštěvníků.

Tábor hostil Den s párou

Ti se mohli svézt malou parní lokomotivou Kafemlejnek (310.093), která vyrazila z Tábora do Chýnova zpět a z Tábora do Balkovy Lhoty a nazpátek. Kromě toho se na trať do Chotovin a Plané nad Lužnicí vydal také historický motorový vůz M 240.028 zvaný Kachna. Atrakcí pro malé i velké návštěvníky byly jízdy na drezínách. Projet se šlo jak na ruční drezíně, tak na motorové osobní drezíně Warszawa. Vystavena byla rovněž historická motorová inspektorská drezína Tatra, osobní automobil prezidenta Edvarda Beneše ze sbírek NTM, historická hasičská stříkačka či malé parní stroje. Nechyběly ani současné lokomotivy jezdící na Bechyňce – Elinka, Bobinka a Žehlička. Vyhlídkové jízdy po Táboře zajistila motorová lokomotiva Prasátko a otevřený vůz Dakar. K vidění byla i moderní dieselové jednotka RegioFox, která začne brzy jezdit na jihočeských tratích.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika