Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Šumperský závod Škoda Pars vyrábí jednotky pro ČD

Šumperský závod Škoda Pars vyrábí jednotky pro ČD

16.4.2023

Do šumperského závodu Škoda Group se vrátila výroba vlaků. Po mnoha letech, kdy se v Šumperku odehrával především servis kolejových vozidel, zde letos začala výroba elektrických jednotek EMU 240 pro České dráhy. Během následujících dvou let bude vyrobeno a dodáno celkem 13 vlaků do Olomouckého kraje.

Šumperský závod Škoda Pars vyrábí jednotky pro ČD

Během následujících dvou let bude vyrobeno a dodáno celkem 13 vlaků do Olomouckého kraje. Šumperský závod současně prochází velkou proměnou, výše investic do modernizace dosáhne 460 milionů Kč. S ohledem na rostoucí počet zakázek Škoda Pars navýší počet svých zaměstnanců o čtyři desítky. Poptává hlavně elektromechaniky a zkušební techniky. Jednotky EMU 240 typu 20Ev pro Olomoucký kraj jsou nejnovější a nejmodernější variantou oblíbených souprav RegioPanter. Do Šumperka přijedou již nalakované a svařené skříně z ostravského výrobního závodu Škoda Group a z Plzně budou doručeny podvozky. V Šumperku se pak uskuteční kompletní montáž souprav a jejich oživování. Letos se vyrobí šest jednotek, v roce 2024 je plánována výroba dalších sedmi. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika