Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

9.8.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Vlaky Českých drah se v červenci vrátily na Šumavu. Nikoliv však na pravidelné linky, ale v rámci víkendových jízd s názvem Šumavské léto s párou na trasy z Volar do Lenory a z Volar do Nového Údolí a Nové Pece.

Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

Historický vlak v čele s parní lokomotivou Kafemlejnek (310.093) a vozy řady Ci byl velmi slušně obsazený. Cestující si tak mohli pod rouškou páry vychutnat malebnou přírodu Šumavského národního parku. Podle Pavla Kosmaty z Oblastního centra obchodu Západ ČD byl návrat národního dopravce vítán. Akci finančně podpořilo město Volary a svými hasičskými sbory i obce Nová Pec, Stožec, a dokonce i Haidmuhle v Bavorsku. Technickou podporu poskytla Armáda ČR. Již dnes jsou slyšet hlasy, aby ČD akci zopakovaly i v příštím roce.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika