Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

9.8.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Vlaky Českých drah se v červenci vrátily na Šumavu. Nikoliv však na pravidelné linky, ale v rámci víkendových jízd s názvem Šumavské léto s párou na trasy z Volar do Lenory a z Volar do Nového Údolí a Nové Pece.

Šumavské léto s párou s Kafemlejnkem opět lákalo

Historický vlak v čele s parní lokomotivou Kafemlejnek (310.093) a vozy řady Ci byl velmi slušně obsazený. Cestující si tak mohli pod rouškou páry vychutnat malebnou přírodu Šumavského národního parku. Podle Pavla Kosmaty z Oblastního centra obchodu Západ ČD byl návrat národního dopravce vítán. Akci finančně podpořilo město Volary a svými hasičskými sbory i obce Nová Pec, Stožec, a dokonce i Haidmuhle v Bavorsku. Technickou podporu poskytla Armáda ČR. Již dnes jsou slyšet hlasy, aby ČD akci zopakovaly i v příštím roce.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika