Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Studenti se věnovali čisté mobilitě

Studenti se věnovali čisté mobilitě

14.12.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Průmyslové muzeum v Mladějově hostilo další ročník odborného vzdělávacího semináře pro studenty Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice Den čisté mobility. Seminář byl rozsáhlejší než v předchozích letech, a to ze dvou důvodů – prvním bylo zahájení výuky v nově akreditované studijní specializaci Elektrická trakce a elektromobilita a druhým snaha vynahradit dlouhou dobu distanční výuky.

Studenti se věnovali čisté mobilitě
Semináře se zúčastnilo přibližně 30 studentů napříč studijními obory fakulty. Akce byla příležitostí k tomu, aby se mladí lidé dozvěděli více o souvislostech a trendech v dopravních oborech. Hovořilo se i o železnici, respektive nadcházejících významných meznících. Jsou to především přechod na jednotnou soustavu trakčního napájení, zavedení ETCS, nulová uhlíková stopa a výstavba vysokorychlostních tratí. Na semináři vystoupil i Jiří Pohl z firmy Siemens Mobility s tématem Multimodální čistá mobilita.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika