Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

15.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Výstavba železnice z pražského Masarykova nádraží na Letiště Václava Havla se ocitla v přelomové fázi. Rekonstrukce Negrelliho viaduktu je rok před dokončením, v územním řízení jsou čtyři ze zbývajících šesti úseků a architektonická soutěž na podobu železniční stanice Praha-Veleslavín dospěla do 2. kola.

Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

Novinkou však je, že SŽDC navrhla novou, jižní variantu střešovických tunelů mezi Dejvicemi a Veleslavínem (blíže k ulicím Sibeliova, Střešovická, M. Horákové). I to bylo konstatováno na odborné konferenci na téma Modernizace trati Praha – Kladno s připojením na letiště, která se uskutečnila v budově Národní technické knihovny v Praze 6. V případě tunelů o nejkomplikovanější úsek celé investice. Tunely jsou vedeny geologicky stabilním prostředím, neohrožují zdroje podzemní vody a sestupují velmi hluboko pod úroveň terénu. Při ražbě budou použity štíty, stejně jako v případě prodlužování metra linky A do Motola. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika