Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

15.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Výstavba železnice z pražského Masarykova nádraží na Letiště Václava Havla se ocitla v přelomové fázi. Rekonstrukce Negrelliho viaduktu je rok před dokončením, v územním řízení jsou čtyři ze zbývajících šesti úseků a architektonická soutěž na podobu železniční stanice Praha-Veleslavín dospěla do 2. kola.

Střešovické tunely půjdou nejspíše jižněji

Novinkou však je, že SŽDC navrhla novou, jižní variantu střešovických tunelů mezi Dejvicemi a Veleslavínem (blíže k ulicím Sibeliova, Střešovická, M. Horákové). I to bylo konstatováno na odborné konferenci na téma Modernizace trati Praha – Kladno s připojením na letiště, která se uskutečnila v budově Národní technické knihovny v Praze 6. V případě tunelů o nejkomplikovanější úsek celé investice. Tunely jsou vedeny geologicky stabilním prostředím, neohrožují zdroje podzemní vody a sestupují velmi hluboko pod úroveň terénu. Při ražbě budou použity štíty, stejně jako v případě prodlužování metra linky A do Motola. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika