Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

22.5.2023

Stavbaři během třetího dubnového víkendu demontovali a snesli železniční most, který dosud stál nedaleko areálu Výstaviště v Praze 7. Historicky cenná stavba dopravě spolehlivě sloužila přes 130 let. Železniční viadukt z Buštěhradské dráhy nyní ustupuje modernizaci trati z Prahy do Kladna a na Letiště Václava Havla, na níž pracuje SŽ.

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

Most, jenž váží 47 tun a má rozpětí 20 metrů, bude nově k vidění v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží v Praze, kde Národní technické muzeum připravuje novou expozici o železnici a elektrotechnice. Tomu stávající vlastník Správa železnic ocelovou mostní konstrukci z roku 1890 předá. Most jeřáb přenesl na přistavený podvalník s tahačem. Samotný transport Prahou se uskutečnil v neděli ráno, aby se co nejméně ovlivnila doprava. Odstraní se také spodní stavba mostu, která uvolní místo pro základy budoucí estakády. Už v březnu začala dvouletá výluka mezi Bubny a Dejvicemi, která je součástí modernizace trati Kladno–Praha rozdělené do osmi úseků. Zatím je dokončen jediný, a to Negrelliho viadukt, který se otevřel v roce 2020. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika