Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

22.5.2023

Stavbaři během třetího dubnového víkendu demontovali a snesli železniční most, který dosud stál nedaleko areálu Výstaviště v Praze 7. Historicky cenná stavba dopravě spolehlivě sloužila přes 130 let. Železniční viadukt z Buštěhradské dráhy nyní ustupuje modernizaci trati z Prahy do Kladna a na Letiště Václava Havla, na níž pracuje SŽ.

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

Most, jenž váží 47 tun a má rozpětí 20 metrů, bude nově k vidění v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží v Praze, kde Národní technické muzeum připravuje novou expozici o železnici a elektrotechnice. Tomu stávající vlastník Správa železnic ocelovou mostní konstrukci z roku 1890 předá. Most jeřáb přenesl na přistavený podvalník s tahačem. Samotný transport Prahou se uskutečnil v neděli ráno, aby se co nejméně ovlivnila doprava. Odstraní se také spodní stavba mostu, která uvolní místo pro základy budoucí estakády. Už v březnu začala dvouletá výluka mezi Bubny a Dejvicemi, která je součástí modernizace trati Kladno–Praha rozdělené do osmi úseků. Zatím je dokončen jediný, a to Negrelliho viadukt, který se otevřel v roce 2020. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

Část Fantovy budovy se otevře v záříČást Fantovy budovy se otevře v září

21.5.2023 - Severní část historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží hodlá Správa železnic zprovoznit letos v září. Rekonstrukce, která začala na podzim 2021, by měla skončit v létě. Snahou je vrátit prostory do podoby, v níž… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika