Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

22.5.2023

Stavbaři během třetího dubnového víkendu demontovali a snesli železniční most, který dosud stál nedaleko areálu Výstaviště v Praze 7. Historicky cenná stavba dopravě spolehlivě sloužila přes 130 let. Železniční viadukt z Buštěhradské dráhy nyní ustupuje modernizaci trati z Prahy do Kladna a na Letiště Václava Havla, na níž pracuje SŽ.

Starý ocelový most z Výstaviště zamířil do muzea

Most, jenž váží 47 tun a má rozpětí 20 metrů, bude nově k vidění v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží v Praze, kde Národní technické muzeum připravuje novou expozici o železnici a elektrotechnice. Tomu stávající vlastník Správa železnic ocelovou mostní konstrukci z roku 1890 předá. Most jeřáb přenesl na přistavený podvalník s tahačem. Samotný transport Prahou se uskutečnil v neděli ráno, aby se co nejméně ovlivnila doprava. Odstraní se také spodní stavba mostu, která uvolní místo pro základy budoucí estakády. Už v březnu začala dvouletá výluka mezi Bubny a Dejvicemi, která je součástí modernizace trati Kladno–Praha rozdělené do osmi úseků. Zatím je dokončen jediný, a to Negrelliho viadukt, který se otevřel v roce 2020. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika