Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Startuje další nostalgická sezona

Startuje další nostalgická sezona

14.4.2024

Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět nebudou ani hvězdicové jízdy parních vlaků do okolí.

Startuje další nostalgická sezona

Muzeum pro fanoušky připravilo i další akce. Už 1. června se v areálu uskuteční Rodinný den. Připraveny budou soutěže a hry. Zájemci se mohou svézt vláčkem po úzkorozchodném okruhu nebo navštívit Kinematovlak. Na víkend 20. až 21. července se chystá setkání drezín v ČD Muzeu. Půjde o přehlídku různých typů strojů od poloviny devatenáctého století až do současnosti. Samozřejmostí jsou jízdy po areálu. Víkend 17. až 18. srpna bude patřit modelářům. Odehraje se už 11. ročník modelářské výstavy zaměřené nejen na železniční modelářství, ale i na modely silniční nebo bojové techniky. A o víkendu 5. až 6. října si přijdou na své příznivci lokomotiv Hektor. Připravuje se první setkání strojů T 435.0 a T 458.1 přezdívaných Hektor. Těšit se můžete nejen na přehlídku na točně, ale také na jízdy zvláštních vlaků či ranní a noční fotografování v areálu muzea. Brány Lužná letos zavře 27. října. Jako novinka se připravují na 7. prosince jízdy Mikulášského vlaku v okolí muzea.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika