Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Stadlery v zelené barvě Ústeckého kraje vyjedou v březnu

Stadlery v zelené barvě Ústeckého kraje vyjedou v březnu

5.3.2023

Motorové vozy Stadler RegioShuttlle RS1, které České dráhy zakoupily od švýcarské společnosti Heros Helvetic Rolling Stock GmbH, již téměř mají podobu, v níž zanedlouho vyjedou s cestujícími. V závodě ŽOS Zvolen v únoru dostaly nový lak. Ten je na základě požadavku Ústeckého kraje zelený.

Stadlery v zelené barvě Ústeckého kraje vyjedou v březnu

Všech dvaadvacet vozidel právě prochází ve Zvolenu modernizací. Jedenáct z nich ČD nasadí v Ústeckém kraji na linky U11 a U6, zbývající v Pardubickém kraji. Na konci loňského roku dopravce s Ústeckým krajem podepsal smlouvu na provoz vlaků v Českém středohoří. Pokrývá provoz na linkách U6 Lovosice – Teplice a U11 Postoloprty – Česká Lípa. První vozy mají vyjet v březnu, celá modernizace skončí do poloviny roku. Nasazení v barvách kraje je podmínkou kontraktu, i ostatní dopravci musejí jezdit s vozidly v zelené barvě.  Jde o vozy vyrobené v druhé polovině 90. let. Instalován v nich je vlakový zabezpečovač, nechybí wi-fi a upraven byl audiovizuální informační systém. Samozřejmostí je klimatizace, zásuvky 230 V a nové čalounění sedadel. ČD koupily vozy za zhruba 700 tisíc eur za kus. V závěru roku dopravce pořídil ještě dalších 11 vozů Stadler RS1, nyní jich má celkem 67.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika