Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Správa železnic letos opravila 65 úrovňových přejezdů

Správa železnic letos opravila 65 úrovňových přejezdů

16.8.2021 – autor: PETR SLONEK

Správa železnic pokračuje v plánu modernizace 200 přejezdů v tomto roce. V prvním pololetí byly rekonstrukce dokončeny na 65 přejezdech a na dalších 67 se pracuje.

Správa železnic letos opravila 65 úrovňových přejezdů

Do modernizace spojené se zvýšením úrovně zabezpečení investuje podnik téměř 2 miliardy korun. Z více než šesti desítek dokončených úprav se téměř polovina týkala přejezdů zabezpečených původně výstražnými kříži. Na 19 takových přejezdech je nově nainstalováno světelné zabezpečovací zařízení. Dalších 10 je kromě výstražných světel osazeno i závorami. O ty bylo při modernizaci doplněno i dalších 14 přejezdů s původně světelným zabezpečovacím zařízením. Na devíti místech také dosloužily ručně ovládané závory. Nahradila je většinou zabezpečovací zařízení se světelnou signalizací, ve třech případech doplněná i závorami. Moderní zabezpečovací zařízení tak namísto původního ze 70. let získala například šestice přejezdů v úseku Ústí nad Labem-Střekov – Svádov. Čtyři z těchto přejezdů byly při rekonstrukci vybaveny závorami. Ve dvou případech se použila moderní kompozitní závorová břevna s výstražnými LED svítilnami.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika