Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

16.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Vlakem Českých drah můžete bez problémů cestovat i s flašinetem. Přesvědčil se o tom pražský starožitník a zároveň hudebník Patrik Pařízek. Mezinárodní expres EC Metropolitan o prázdninách využil při cestě z Brna do Prahy, když se vracel z koncertů nejen domů, ale i na Setkání flašinetářů, konané v Národním muzeu.

Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

Patrik Pařízek poptával všechny osobní dopravce, kteří na železnici mezi Prahou a Brnem jezdí, pouze ČD nabídly nejlepší servis. Ocenil zejména zaměstnance, kteří přispěli k bezproblémové jízdě s nástrojem v hodnotě stovek tisíc korun. K jízdence si jen musel pořídit doplatek na dva bicykly. Pařízkův renovovaný flašinet má pro majitele nevyčíslitelnou cenu. Pokud byste ale přece jen nějaký bazarový chtěli, koupit se prý dá za několik desítek tisíc, hodnotnější kousky už se pohybují v řádech statisíců. Flašinet jsou vlastně malé varhany s píšťalami, do kterých se čerpá vzduch. Dokážou tedy obsáhnout poměrně široké spektrum tónů.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích

29.11.2021 - K úschově kol na nádraží v Milovicích nově slouží cyklověž. Zákazníci ČD s platnou aplikací na In Kartě mohou využít výhodné ceny úschovného. Prvních 24 hodin je zdarma, za každý další den platí jen 5 korun. »

Stipendisté ČéDésu mají jistou kariéruStipendisté ČéDésu mají jistou kariéru

26.11.2021 - České dráhy přijímají přihlášky do Stipendijního programu ČéDés průběžně celý rok a hlásit se mohou studenti ze všech středních škol se zaměřením na obory uplatnitelné u ČD. Vybraným žákům dopravce ušetří peníze a… »

Podzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strelaPodzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strela

25.11.2021 - Legendární motorový vůz M 290.002 Slovenská strela se stal největším lákadlem setkání motorových vozů, které v říjnu hostilo ČD Muzeum v Lužnéu Rakovníka. K vidění tu však byly i další technické skvosty nebo stroje, které… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika