Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

16.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Vlakem Českých drah můžete bez problémů cestovat i s flašinetem. Přesvědčil se o tom pražský starožitník a zároveň hudebník Patrik Pařízek. Mezinárodní expres EC Metropolitan o prázdninách využil při cestě z Brna do Prahy, když se vracel z koncertů nejen domů, ale i na Setkání flašinetářů, konané v Národním muzeu.

Spoj ČD přepravil hudebníka i s flašinetem

Patrik Pařízek poptával všechny osobní dopravce, kteří na železnici mezi Prahou a Brnem jezdí, pouze ČD nabídly nejlepší servis. Ocenil zejména zaměstnance, kteří přispěli k bezproblémové jízdě s nástrojem v hodnotě stovek tisíc korun. K jízdence si jen musel pořídit doplatek na dva bicykly. Pařízkův renovovaný flašinet má pro majitele nevyčíslitelnou cenu. Pokud byste ale přece jen nějaký bazarový chtěli, koupit se prý dá za několik desítek tisíc, hodnotnější kousky už se pohybují v řádech statisíců. Flašinet jsou vlastně malé varhany s píšťalami, do kterých se čerpá vzduch. Dokážou tedy obsáhnout poměrně široké spektrum tónů.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika