Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

26.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Retro Ostravan vezl první zářijovou sobotu řadu tuzemských spisovatelů. Tentokrát však nezamířil z Prahy do Ostravy, ale z Prachatic do Nového Údolí. Zvláštní spoj nazvaný Ecce Libri vypravily České dráhy ve spolupráci s Městskou knihovnou v Prachaticích a dalšími partnery.

Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

Kromě regionálních autorů Ostravan hostil i Michala Viewegha nebo Iva Šmoldase. Spisovatelé četli ze svých děl a debatovali se spolucestujícími. Cílem akce bylo zviditelnit nejen literaturu a knihovny, ale i spisovatele, nakladatele či ilustrátory. Spolu s nimi na palubě Ostravanu cestovali například Markéta Harasimová, Jan Bauer či Hynek Klimek. „Jsou to lidé, kteří v literatuře něco znamenají a jejichž knížky jsou čtené,“ doplnila ředitelka knihovny Hana Mrázová. Po cestě speciál zastavoval i na významných mostech. „Most je v krajině místo, které nelze přehlédnout. Takže pokud měl kterýkoli autor co říct o kraji, v němž most leží, měl slovo. Vlak zastavil nad Blanicí u Vodňan, Vltavou u Boršova, Křemežským potokem u Holubova, nad Malým Lipnem a Lipenskou přehradou,“ vysvětlil Pavel Kosmata z českobudějovického ROC ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika