Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

26.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Retro Ostravan vezl první zářijovou sobotu řadu tuzemských spisovatelů. Tentokrát však nezamířil z Prahy do Ostravy, ale z Prachatic do Nového Údolí. Zvláštní spoj nazvaný Ecce Libri vypravily České dráhy ve spolupráci s Městskou knihovnou v Prachaticích a dalšími partnery.

Souprava retro Ostravanu zavítala na jih Čech

Kromě regionálních autorů Ostravan hostil i Michala Viewegha nebo Iva Šmoldase. Spisovatelé četli ze svých děl a debatovali se spolucestujícími. Cílem akce bylo zviditelnit nejen literaturu a knihovny, ale i spisovatele, nakladatele či ilustrátory. Spolu s nimi na palubě Ostravanu cestovali například Markéta Harasimová, Jan Bauer či Hynek Klimek. „Jsou to lidé, kteří v literatuře něco znamenají a jejichž knížky jsou čtené,“ doplnila ředitelka knihovny Hana Mrázová. Po cestě speciál zastavoval i na významných mostech. „Most je v krajině místo, které nelze přehlédnout. Takže pokud měl kterýkoli autor co říct o kraji, v němž most leží, měl slovo. Vlak zastavil nad Blanicí u Vodňan, Vltavou u Boršova, Křemežským potokem u Holubova, nad Malým Lipnem a Lipenskou přehradou,“ vysvětlil Pavel Kosmata z českobudějovického ROC ČD.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika