Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

17.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Hudební skupiny Visací zámek, Kryštof, slovenští Horkýže Slíže nebo oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků přilákaly více než dvacet tisíc lidí na dvoudenní kulturní maraton Trnkobraní ve Vizovicích. Jeho 52. ročník se v pátek 16. a v sobotu 17. srpna bohužel přesně vykryl s další hojně navštěvovanou akcí Barum Czech Rally v sousedním Zlíně. Její součástí je i veteránská Bugatti Grand Prix, kam tradičně přijíždí až třicet tisíc návštěvníků. Proto musely ČD přijmout opatření, neboť po železnici zamířily na obě akce tisíce lidí ze všech koutů ČR.

Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

Vzhledem k tomu, že se noční rychlostní zkouška Barum Czech Rally konala právě v těsném okolí nádraží Zlín střed, musela být zcela přeorganizována doprava. Všechny regionální vlaky směřující z Otrokovic do Vizovic byly v pátek odpoledne ukončeny ve Zlíně-Malenovicích, odkud byla zavedena do Zlína a Vizovic náhradní autobusová doprava. Do Zlína středu tak mohli jet pouze cestující, kteří jeli na rychlostní zkoušku Barum Czech Rally. To stejné platilo i v opačném směru od Vizovic. Kvůli očekávaným silným přepravám ČD posílily běžné spoje až šestivozovými motoráky řad 810 a 010 či spojenými nízkopodlažními jednotkami RegioShark.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika