Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

17.9.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Hudební skupiny Visací zámek, Kryštof, slovenští Horkýže Slíže nebo oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků přilákaly více než dvacet tisíc lidí na dvoudenní kulturní maraton Trnkobraní ve Vizovicích. Jeho 52. ročník se v pátek 16. a v sobotu 17. srpna bohužel přesně vykryl s další hojně navštěvovanou akcí Barum Czech Rally v sousedním Zlíně. Její součástí je i veteránská Bugatti Grand Prix, kam tradičně přijíždí až třicet tisíc návštěvníků. Proto musely ČD přijmout opatření, neboť po železnici zamířily na obě akce tisíce lidí ze všech koutů ČR.

Souběh dvou akcí na Zlínsku přilákal desetitisíce lidí

Vzhledem k tomu, že se noční rychlostní zkouška Barum Czech Rally konala právě v těsném okolí nádraží Zlín střed, musela být zcela přeorganizována doprava. Všechny regionální vlaky směřující z Otrokovic do Vizovic byly v pátek odpoledne ukončeny ve Zlíně-Malenovicích, odkud byla zavedena do Zlína a Vizovic náhradní autobusová doprava. Do Zlína středu tak mohli jet pouze cestující, kteří jeli na rychlostní zkoušku Barum Czech Rally. To stejné platilo i v opačném směru od Vizovic. Kvůli očekávaným silným přepravám ČD posílily běžné spoje až šestivozovými motoráky řad 810 a 010 či spojenými nízkopodlažními jednotkami RegioShark.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika