Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Smíchovské nádraží čeká velká proměna

Smíchovské nádraží čeká velká proměna

1.10.2023

Správa železnic hledá zhotovitele stavby pro rekonstrukci stanice Praha-Smíchov. Výsledkem budou zmodernizované koleje a nástupiště, prodloužené podchody pod celou stanicí a také nová lávka, která umožní bezbariérový přístup na jednotlivá nástupiště. Realizace stavby se uskuteční v letech 2024 až 2027, celkové náklady dosahují 5,2 mld. Kč.

Smíchovské nádraží čeká velká proměna

V rámci už zahájené první fáze se snese část kolejí a také lávka přes celé kolejiště. Druhá etapa, pro kterou se nyní hledá zhotovitel, zahrnuje kompletní přestavbu kolejiště, obnovu stávajících nástupišť a vybudování nového čtvrtého, které budou využívat zejména vlaky ve směru Praha-Zličín a Hostivice. Stavbaři také zrekonstruují oba stávající podchody a prodlouží je pod celým kolejištěm stanice. Ústit budou do budoucího parkovacího domu. Samozřejmostí bude bezbariérový přístup, který zajistí výtahy. Most přes Nádražní ulici bude po dokončení prací tříkolejný, aby svou kapacitou odpovídal navazujícímu, rovněž tříkolejnému mostu na Výtoni. Vznikne i nová lávky do Radlické ulice, která umožní přístup na jednotlivá nástupiště a propojení s novou čtvrtí vzniklou v rámci projektu Smíchov City. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika