Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Šlechtična vyrazila v čele Křivoklátského expresu

Šlechtična vyrazila v čele Křivoklátského expresu

19.4.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Stovky lidí si zpříjemnily velikonoční víkend výletem vlakem Českých drah taženým parní lokomotivou 475.179.

Šlechtična vyrazila v čele Křivoklátského expresu

Po oba dny vyjížděla Šlechtična v soupravě se čtrnácti osobními vozy řad Bai, Be, Ce, Ae1, servisním řady WLAB a lokomotivou T 478.3001 z pražského smíchovského nádraží na Křivoklát. Na zdejším hradě se totiž konaly Knížecí Velikonoce – oblíbený řemeslný jarmark s bohatým kulturním programem. Odtud speciálně vypravený Křivoklátský expres zamířil do Lužné u Rakovníka. Zde si mohli – letos poprvé – příznivci železniční techniky vychutnat exponáty ČD Muzea, největšího muzea svého druhu v republice. Další velká akce se v Lužné uskuteční o víkendu 5. a 6. května. To se bude konat letošní první Parní víkend.  V čele zvláštních vlaků vyjedou lokomotivy 414.096, 475.179, 354.195 a 534.0323.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika