Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek

Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek

16.11.2021 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy uzavřely letošní nostalgickou sezonu tradičním Posledním parním víkendem v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Stovky cestujících si za krásného slunečného počasí nenechaly ujít hlavně jízdy parními vlaky vedenými Kremákem 534.0323 a Heligónem 414.096.

Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek
Páry s historickými osobními vozy vyrážely z luženského nádraží do Rakovníka a Řevničova. Naopak přímo z areálu muzea se na svou pouť vydal Hurvínek M 131.105. Jeho cílem byla nedaleká Krupá. Zejména malí návštěvníci si pak dopřáli jízdy po muzejní úzkorozchodné dráze, kde kralovala parní lokomotiva Krauss. ČD Muzeum letos hostilo řadu akcí spojených s železniční historií, mezi nejnavštěvovanější patřily Den železnice a Setkání motorových vozů. Události navštívily vždy tisíce lidí.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika