Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek

Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek

16.11.2021 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy uzavřely letošní nostalgickou sezonu tradičním Posledním parním víkendem v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Stovky cestujících si za krásného slunečného počasí nenechaly ujít hlavně jízdy parními vlaky vedenými Kremákem 534.0323 a Heligónem 414.096.

Sezonu v Lužné ukončil Heligón, Kremák a Hurvínek
Páry s historickými osobními vozy vyrážely z luženského nádraží do Rakovníka a Řevničova. Naopak přímo z areálu muzea se na svou pouť vydal Hurvínek M 131.105. Jeho cílem byla nedaleká Krupá. Zejména malí návštěvníci si pak dopřáli jízdy po muzejní úzkorozchodné dráze, kde kralovala parní lokomotiva Krauss. ČD Muzeum letos hostilo řadu akcí spojených s železniční historií, mezi nejnavštěvovanější patřily Den železnice a Setkání motorových vozů. Události navštívily vždy tisíce lidí.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika