Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

11.7.2016 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Interiéry rychlíkových vozů Aee dislokované v Bohumíně a provozované na rychlících Bohumín – Brno a Brno – Havlíčkův Brod – Praha čeká postupná obnova.

Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

Hlavní změnou je náhrada sedaček z modernizace z počátku  90. let těmi, které byly používané ve vlacích  EuroCity/InterCity a prošly revitalizací. Ty jsou polohovatelné a sedačky umístěné uprostřed oddílu a na stěnách u chodby jsou nově vybavené malými sklopnými stolky na odložení občerstvení, tisku a dalších předmětů. Vozy byly v letech 2011-12 také vybaveny elektrickými zásuvkami pro napájení drobné elektroniky cestujících, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony. Při rekonstrukci interiéru se uskutečnila také rozsáhlejší výměna kanálů rozvodu vzduchotechniky vozu, což přispěje k lepší tepelné pohodě a účinnosti klimatizace v letním i v zimním období. Postupně bude revitalizován interiér a vzduchotechnika ve všech 12 klimatizovaných vozech typu Aee, které jezdí mezi Bohumínem, Brnem a Prahou.


Průměrné hodnocení (14 hlasů): 4.57

Další články této rubriky

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

ČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský krajČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský kraj

20.8.2020 - Vybrané motorové a přívěsné vozy řad 810 a 012 (BDtax 782) se v současnosti přestavují podle zadání Moravskoslezského kraje ve veselském závodě dceřiné společnosti Českých drah DPOV Přerov. První prototypovou soupravu zástupci… »

ČD pořídí až 90 elektrických lokomotivČD pořídí až 90 elektrických lokomotiv

19.8.2020 - České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 90 moderních elektrických lokomotiv pro rychlost 200 km/h a provoz v Česku a ve střední Evropě. Národní dopravce uzavře s vítězem výběrového řízení rámcový kontrakt, z něhož hned… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika