Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

11.7.2016 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Interiéry rychlíkových vozů Aee dislokované v Bohumíně a provozované na rychlících Bohumín – Brno a Brno – Havlíčkův Brod – Praha čeká postupná obnova.

Rychlíkové vozy Aee dostávají nový kabát

Hlavní změnou je náhrada sedaček z modernizace z počátku  90. let těmi, které byly používané ve vlacích  EuroCity/InterCity a prošly revitalizací. Ty jsou polohovatelné a sedačky umístěné uprostřed oddílu a na stěnách u chodby jsou nově vybavené malými sklopnými stolky na odložení občerstvení, tisku a dalších předmětů. Vozy byly v letech 2011-12 také vybaveny elektrickými zásuvkami pro napájení drobné elektroniky cestujících, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony. Při rekonstrukci interiéru se uskutečnila také rozsáhlejší výměna kanálů rozvodu vzduchotechniky vozu, což přispěje k lepší tepelné pohodě a účinnosti klimatizace v letním i v zimním období. Postupně bude revitalizován interiér a vzduchotechnika ve všech 12 klimatizovaných vozech typu Aee, které jezdí mezi Bohumínem, Brnem a Prahou.


Průměrné hodnocení (14 hlasů): 4.57

Další články této rubriky

Pardubice hlásí hotové 1. a 2. nástupištěPardubice hlásí hotové 1. a 2. nástupiště

28.7.2022 - Hned dvě významné dopravní stavby výrazně ovlivnily provoz na železnici na východě Čech. Už bezmála dva roky se modernizuje hlavní nádraží v Pardubicích a zároveň se od loňského května kompletně rekonstruuje trať mezi… »

ČD převzaly lokomotivu zpětně vybavenou ETCSČD převzaly lokomotivu zpětně vybavenou ETCS

30.6.2022 - České dráhy převzaly první vozidlo zpětně dovybavené palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS. Prototypový stroj řady 362 WTB zároveň získal od Drážního úřadu povolení k běžnému provozu a uvedení na trh. V… »

Legendární Gorily pomalu dosluhujíLegendární Gorily pomalu dosluhují

29.6.2022 - Poslední tři páry denních spojů na tratích v tuzemsku v současnosti dopravují legendární slovenské lokomotivy řady 350 známé pod přezdívkami Gorila nebo také Krysa. Několik desetiletí ovládaly dopravu na rušné trati mezi Prahou,… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika