Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Roztoky u Prahy se staly cílem železniční nostalgie

Roztoky u Prahy se staly cílem železniční nostalgie

13.6.2023

V rámci pražských parních jízd se letos poprvé vydala historická vlaková souprava v čele s plzeňskou pětasedmou z Vršovic přes Malešice, Libeň a Holešovice do Roztok, aby se následně vrátila přes Nové spojení do výchozí stanice.

Roztoky u Prahy se staly cílem železniční nostalgie

Polookružní trasu s pěti tunely a netradičními výhledy na hlavní město zvládla v sobotu 6. května dvakrát za velkého zájmu cestujících. Pokud vám termín nevyhovoval či jste si již nestihli opatřit jízdenku, nezoufejte – na tuto trasu se vydá parní vlak ještě zkraje podzimu, konkrétně v sobotu 30. září. Není to však jediná parní akce v Praze, hned několik letních víkendů bude patřit páře v Posázaví. Konkrétně se historický vlak vydá 22. července a 19. srpna do města Sázavy, 23. července, 20. srpna a 1. října pak vyrazí dolním Posázavím do Týnce nad Sázavou.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika