Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Roztoky u Prahy se staly cílem železniční nostalgie

Roztoky u Prahy se staly cílem železniční nostalgie

13.6.2023

V rámci pražských parních jízd se letos poprvé vydala historická vlaková souprava v čele s plzeňskou pětasedmou z Vršovic přes Malešice, Libeň a Holešovice do Roztok, aby se následně vrátila přes Nové spojení do výchozí stanice.

Roztoky u Prahy se staly cílem železniční nostalgie

Polookružní trasu s pěti tunely a netradičními výhledy na hlavní město zvládla v sobotu 6. května dvakrát za velkého zájmu cestujících. Pokud vám termín nevyhovoval či jste si již nestihli opatřit jízdenku, nezoufejte – na tuto trasu se vydá parní vlak ještě zkraje podzimu, konkrétně v sobotu 30. září. Není to však jediná parní akce v Praze, hned několik letních víkendů bude patřit páře v Posázaví. Konkrétně se historický vlak vydá 22. července a 19. srpna do města Sázavy, 23. července, 20. srpna a 1. října pak vyrazí dolním Posázavím do Týnce nad Sázavou.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 3

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika