Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Rozšířila se kapacita nočních vlaků ČD Night

Rozšířila se kapacita nočních vlaků ČD Night

22.7.2023

Dopravce rozšířil nabídku u nočních spojů ČD Night. V relacích Praha – Varšava a zpět a Praha – Budapešť a zpět jsou od začátku letní turistické sezony nasazeny lehátkové vozy. Kapacita nočního spojení se tak více než zdvojnásobila.

Rozšířila se kapacita nočních vlaků ČD Night

Na oblíbenou noční relaci Praha – Budapešť a zpět byl od 23. června nasazen ještě druhý lehátkový vůz, takže kapacita nočního spojení mezi českou metropolí, jižním Slovenskem a maďarským hlavním městem je zhruba 4x větší než v předchozím období. Lehátkové vozy prošly před časem modernizací za více než 100 milionů korun. Byly na ně dosazeny nová WC nebo wi-fi síť. Rozšiřuje se také nabídka autovlaku z Prahy do Popradu-Tater. Ten dosud jezdil jen 2x týdně, nově toto spojení do blízkosti prázdninových destinací ve Vysokých a Nízkých Tatrách jezdí 4x týdně. Vhod přijde i pozdější nakládka aut na všechny relace autovlaku, tedy z Prahy do Popradu-Tater, Košic i Humenného, o zhruba 15 až 20 minut. Potěší také rozšíření nabídky občerstvení o vegetariánská jídla. Cestující si může nově vybrat i sendvič s olivovou tapenádou a sušenými rajčaty za 89 Kč nebo cuketové placky s uzeným sýrem, šťouchané brambory a nakládanou zeleninou za 199 Kč.   


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika