Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Rekonstrukce nádraží na Smíchově má zelenou

Rekonstrukce nádraží na Smíchově má zelenou

25.4.2023

Nádraží na Smíchově čeká zásadní proměna. Správa železnic získala pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci stanice, nyní by měla vybrat zhotovitele první části stavby. Rekonstrukce se rozdělí na etapy. Odhadované náklady jsou 4,1 miliardy korun.

Rekonstrukce nádraží na Smíchově má zelenou

V budoucnu by se nádraží mělo stát součástí dopravního terminálu, který plánuje hlavní město. Rekonstrukce zahrnuje snesení části kolejiště a demontáž lávky, která umožňuje přístup do Radlické ulice. Na podzim se má odstranit ocelová lávka. Do doby otevření nové spojnice bude posílena hromadná doprava. Z pohledu cestování se snesení části kolejiště ve stanici odrazí v prodloužení jízdy vlaků ve směru na Žvahov. V místě přerušené staniční koleje číslo šest vznikne provizorní nástupiště. Hlavní objem rekonstrukce SŽ chystá do navazující etapy. Smíchovské nádraží se stane součástí nového dopravního terminálu, který by měl být zprovozněn v roce 2026. Vedle železniční stanice bude zahrnovat stanice metra a tramvají, autobusů, trolejbusů a elektrobusových linek. Vznikne také velkokapacitní záchytné parkoviště P+R. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika