Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Rekonstrukce nádraží na Smíchově má zelenou

Rekonstrukce nádraží na Smíchově má zelenou

25.4.2023

Nádraží na Smíchově čeká zásadní proměna. Správa železnic získala pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci stanice, nyní by měla vybrat zhotovitele první části stavby. Rekonstrukce se rozdělí na etapy. Odhadované náklady jsou 4,1 miliardy korun.

Rekonstrukce nádraží na Smíchově má zelenou

V budoucnu by se nádraží mělo stát součástí dopravního terminálu, který plánuje hlavní město. Rekonstrukce zahrnuje snesení části kolejiště a demontáž lávky, která umožňuje přístup do Radlické ulice. Na podzim se má odstranit ocelová lávka. Do doby otevření nové spojnice bude posílena hromadná doprava. Z pohledu cestování se snesení části kolejiště ve stanici odrazí v prodloužení jízdy vlaků ve směru na Žvahov. V místě přerušené staniční koleje číslo šest vznikne provizorní nástupiště. Hlavní objem rekonstrukce SŽ chystá do navazující etapy. Smíchovské nádraží se stane součástí nového dopravního terminálu, který by měl být zprovozněn v roce 2026. Vedle železniční stanice bude zahrnovat stanice metra a tramvají, autobusů, trolejbusů a elektrobusových linek. Vznikne také velkokapacitní záchytné parkoviště P+R. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika