Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / RegioNova vyjede v nátěru PID

RegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024

Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová jednotka na Posázavském Pacifiku. Stane se tak třetím typem vlaku, který bude jezdit v Praze a Středočeském kraji v nových barvách Pražské integrované dopravy.

RegioNova vyjede v nátěru PID

Šedo-červený nátěr získala v rámci opravy stupně R1 jednotka 814.124. V případě železničních vozidel je změna barevného schématu na rozdíl od autobusů, jichž v barvách PID v současné době jezdí celá řada, daleko komplikovanější. Aplikuje se buď na nové jednotky, nebo se využívá oprav vyšších stupňů, kdy se mimo jiné mění právě i lak vozů. Aktuálně jezdí v barvách PID několik jednotek řady 471 CityElefant a také část zcela nových vlaků RegioFox. V novém schématu se časem objeví i nové elektrické jednotky RegioPanter, které dopravce v průběhu letošního roku nasadí na vybrané výkony.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika