Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Rakouský prezident přijel na návštěvu Prahy railjetem ČD

Rakouský prezident přijel na návštěvu Prahy railjetem ČD

12.4.2023

Dalším z významných evropských politiků, který využil ke své pracovní cestě jako dopravní prostředek vlak, se stal rakouský prezident Alexander Van der Bellen. Na návštěvu Prahy, kde jednal s prezidentem Milošem Zemanem, přijel 1. března modrým railjetem společnosti České dráhy.

Rakouský prezident přijel na návštěvu Prahy railjetem ČD

Do metropole spoj 78 Vindobona z Vídně dorazil včas, a to konkrétně v 19:37. „Bylo mi ctí přivítat pana prezidenta Rakouské republiky Alexandra Van der Bellena se ženou v prostorách vládního salonku na pražském hlavním nádraží,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec. Rakouský prezident byl v Praze vlakem již v roce 2017. Přes Česko v minulosti jel po železnici také na klimatickou konferenci v Katovicích. V Rakousku má cestování vlakem u politiků dlouhou tradici, například ministryně hospodářství, klima a dopravy Leonore Gewessler pravidelně používá vlak i pro cesty do Bruselu. Van der Bellen se přijel rozloučit se Zemanem, kterému vypršel 8. března 2023 mandát. Český prezident mu udělil nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika