Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Rakouský prezident přijel na návštěvu Prahy railjetem ČD

Rakouský prezident přijel na návštěvu Prahy railjetem ČD

12.4.2023

Dalším z významných evropských politiků, který využil ke své pracovní cestě jako dopravní prostředek vlak, se stal rakouský prezident Alexander Van der Bellen. Na návštěvu Prahy, kde jednal s prezidentem Milošem Zemanem, přijel 1. března modrým railjetem společnosti České dráhy.

Rakouský prezident přijel na návštěvu Prahy railjetem ČD

Do metropole spoj 78 Vindobona z Vídně dorazil včas, a to konkrétně v 19:37. „Bylo mi ctí přivítat pana prezidenta Rakouské republiky Alexandra Van der Bellena se ženou v prostorách vládního salonku na pražském hlavním nádraží,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec. Rakouský prezident byl v Praze vlakem již v roce 2017. Přes Česko v minulosti jel po železnici také na klimatickou konferenci v Katovicích. V Rakousku má cestování vlakem u politiků dlouhou tradici, například ministryně hospodářství, klima a dopravy Leonore Gewessler pravidelně používá vlak i pro cesty do Bruselu. Van der Bellen se přijel rozloučit se Zemanem, kterému vypršel 8. března 2023 mandát. Český prezident mu udělil nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika