Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Railjet se představil v ČR

Railjet se představil v ČR

17.4.2013 – autor: TOMÁŠ CACH

Ve dnech 17. a 18. dubna se české veřejnosti představuje moderní vysokorychlostní vlaková souprava Siemens Viaggio Comfort . První den vyjel prezentační vlak z Vídně do Brna, kde se setkali předseda představenstva ÖBB Christian Kern a jeho český kolega Petr Žaluda.

Railjet se představil v ČR

Po příjezdu do Prahy Birgit Wagner, členka představenstva ÖBB Personenverkehr AG, Petr Žaluda a Roman Kokšal předvedli railjet české veřejnosti a  pokřtili rakouskou lokomotivu Taurus jménem „Spirit of Praha“. Poté souprava pokračovala na pravidelném spoji SC 513 do Ostravy. Následujícího dne se vrátí na pražské hlavní nádraží, tentokrát na pravidelné lince SC 506, odkud pojede zpět do Vídně.

České dráhy ÖBB zahájí pravidelný provoz railjetů na trati Graz – Vídeň – Brno – Praha od prosince 2014. Vlaky pojedou ve dvouhodinovém intervalu, přičemž v provozu budou tři rakouské a sedm českých souprav. Railjet nabídne atraktivní alternativu k přetížené dálnici a služby šité na míru různým skupinám cestujících.

Více informací o prezentační jízdě a jednotkách Siemens Viaggio Comfort najdete v Železničáři č. 9/2013.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Fotogalerie

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika