Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Railjet se představil v ČR

Railjet se představil v ČR

17.4.2013 – autor: TOMÁŠ CACH

Ve dnech 17. a 18. dubna se české veřejnosti představuje moderní vysokorychlostní vlaková souprava Siemens Viaggio Comfort . První den vyjel prezentační vlak z Vídně do Brna, kde se setkali předseda představenstva ÖBB Christian Kern a jeho český kolega Petr Žaluda.

Railjet se představil v ČR

Po příjezdu do Prahy Birgit Wagner, členka představenstva ÖBB Personenverkehr AG, Petr Žaluda a Roman Kokšal předvedli railjet české veřejnosti a  pokřtili rakouskou lokomotivu Taurus jménem „Spirit of Praha“. Poté souprava pokračovala na pravidelném spoji SC 513 do Ostravy. Následujícího dne se vrátí na pražské hlavní nádraží, tentokrát na pravidelné lince SC 506, odkud pojede zpět do Vídně.

České dráhy ÖBB zahájí pravidelný provoz railjetů na trati Graz – Vídeň – Brno – Praha od prosince 2014. Vlaky pojedou ve dvouhodinovém intervalu, přičemž v provozu budou tři rakouské a sedm českých souprav. Railjet nabídne atraktivní alternativu k přetížené dálnici a služby šité na míru různým skupinám cestujících.

Více informací o prezentační jízdě a jednotkách Siemens Viaggio Comfort najdete v Železničáři č. 9/2013.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Fotogalerie

Další články této rubriky

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanterV Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023 - České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu… »

Vectrony zamířily na západ Čech a na MoravuPřevzali jsme letošní devátý a desátý Vectron

4.12.2023 - České dráhy v říjnu převzaly další dvě lokomotivy Siemens Vec­tron od leasingové společnosti RSL. Letos už zbývají dodat poslední dva plánované stroje. Jejich předání je plánované na prosinec. V roce 2024 poskytne společnost… »

ComfortJet se vydal na další testy do RakouskaComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

27.11.2023 - První zkrácená čtyřvozová zkušební jednotka ComfortJet se v pátek 10. listopadu vydala na své další testy ze zkušebního okruhu u Velimi do Rakouska. Tam bude do soupravy zavázána měřící kalibrovaná náprava a uskuteční se… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika