Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

31.5.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Railjety Českých drah budou zajíždět i do Bratislavy. Změna se projeví s platností letní změny jízdního řádu 9. června. Doposud jezdily jen do Vídně a Grazu, respektive Břeclavi. A právě vlaky, které doposud končily na hranici, budou zajíždět až na Slovensko. ČD se na změně dohodly se slovenským dopravcem ZSSK.

Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

Cílem je cestujícím nabídnout další rychlé spojení obou hlavních měst v časech, kdy lidé cestují za prací. Podle ředitele odboru dálkové dopravy ČD Petra Vondráčka budou na Slovensko protaženy spoje railjet 571 Brněnský drak, resp. railjet 570. Z Bratislavy hl. st. budou nové spoje vyjíždět v 5:10 ráno jako vlak railjet 284, do Prahy dorazí v 9:07. Naopak z Prahy vyjede v 19:50 jako vlak railjet 285, příjezd do Bratislavy hl. st. je naplánován ve 23:43. Oba vlaky ponesou název Metropolitan Slovenská strela. Moderní netrakční jednotky tak v okrajových částech dne doplní stávající provoz vlaků kategorie EuroCity (Metropolitan) a zastaví v Kolíně, Pardubicích, České Třebové, Brně-Židenicích, Brně dolním nádraží a Břeclavi.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika