Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

31.5.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Railjety Českých drah budou zajíždět i do Bratislavy. Změna se projeví s platností letní změny jízdního řádu 9. června. Doposud jezdily jen do Vídně a Grazu, respektive Břeclavi. A právě vlaky, které doposud končily na hranici, budou zajíždět až na Slovensko. ČD se na změně dohodly se slovenským dopravcem ZSSK.

Railjet ČD spojí od června Prahu s Bratislavou

Cílem je cestujícím nabídnout další rychlé spojení obou hlavních měst v časech, kdy lidé cestují za prací. Podle ředitele odboru dálkové dopravy ČD Petra Vondráčka budou na Slovensko protaženy spoje railjet 571 Brněnský drak, resp. railjet 570. Z Bratislavy hl. st. budou nové spoje vyjíždět v 5:10 ráno jako vlak railjet 284, do Prahy dorazí v 9:07. Naopak z Prahy vyjede v 19:50 jako vlak railjet 285, příjezd do Bratislavy hl. st. je naplánován ve 23:43. Oba vlaky ponesou název Metropolitan Slovenská strela. Moderní netrakční jednotky tak v okrajových částech dne doplní stávající provoz vlaků kategorie EuroCity (Metropolitan) a zastaví v Kolíně, Pardubicích, České Třebové, Brně-Židenicích, Brně dolním nádraží a Břeclavi.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika