Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / První řídicí vůz ComfortJetu je na světě

První řídicí vůz ComfortJetu je na světě

13.10.2023

Společnost Siemens představila zástupcům Českých drah ve svém mnichovském závodě první vyrobený řídicí vůz soupravy ComfortJet. Ten nyní čeká kompletní schvalovací proces. Celkem jich konsorcium Siemens Mobility – Škoda Group vyrobí 180.

První řídicí vůz ComfortJetu je na světě

Vznikají ve třech výrobních závodech – skříně ve Vídni, kompletace v ostravské Škodě a v Mnichově. Vozy první a druhé třídy pro ComfortJet přitom již najíždí zkušební kilometry na zkušebním okruhu. Jelikož jejich schvalovací proces není tak náročný jako v případě řídicího vozu a bistrovozu, do běžného provozu se podívají již zkraje roku 2024, díky čemuž postupně dovolí vyřazovat nejstarší vagony ve vozovém parku ČD. ComfortJety v definitivní konfiguraci budou jezdit z Prahy do Berlína a Hamburku a přes Brno do Vídně, Grazu, Bratislavy nebo Budapešti. Soupravy doplní ještě lokomotivy Simenes Vectron pro rychlost 230 km/h, které jsou rovněž již ve výrobě.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika