Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / První Panter v nátěru PID podstupuje zkoušky okruhu

První Panter v nátěru PID podstupuje zkoušky okruhu

5.2.2024

Elektrické vlaky RegioPanter od plzeňské Škody jsou na tuzemských kolejích již běžným jevem, třívozová jednotka druhé generace číslo 640.234 je však svým způsobem specifická. Je totiž první, jež z výroby vyjela v nátěru Pražské integrované dopravy (PID).

První Panter v nátěru PID podstupuje zkoušky okruhu

V současné době podstupuje všechny nezbytné testy před uvedením do provozu, které se kvapem blíží. V druhé polovině ledna si ji na zkušebním okruhu Výzkumného ústavu železničního, dceřiné společnosti Českých drah, prohlédli zástupci slabozrakých, kteří společně s pracovníky PID a Škody Transportation připomínkovali inovovaný interiér. Běžní cestující linek z Prahy do Kralup nad Vltavou a Ústí nad Labem a z Prahy do Čáslavi se pak na 22 nových jednotek v kombinaci světle šedé a červené mohou těšit v průběhu letošního roku. Jednotka pro PID se od ostatních Panterů mírně odlišuje například interiérem, kde je více míst 1. třídy. Jiné je i jeho barevné řešení. Ve všech Panterech budou instalovány také validátory PID. Proto podstupuje nezbytné testy. Nejpozději v červenci 2024 by měly první jednotky projít homologací u Drážního úřadu. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika