Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / První modernizovaný vůz Stadler RS1 dorazil do Loun

První modernizovaný vůz Stadler RS1 dorazil do Loun

7.5.2023

V lounském depu je první modernizovaný vůz typu Stadler RegioShuttle RS1 řady 841.2 v zelené barvě Ústeckého kraje. České dráhy nasadí celkem 11 motorových vozů na linky U6 Lovosice – Teplice v Čechách a U11 Postoloprty – Lovosice – Litoměřice hor. n. – Česká Lípa, kde nahradily motorové jednotky RegioNova.

První modernizovaný vůz Stadler RS1 dorazil do Loun

Vozy byly vyrobeny ve druhé polovině 90. let a nyní prošly modernizací. Cestujícím nabídnou komfortní cestování v bezbariérovém interiéru. Nechybí wi-fi, zásuvky 230 V a konektory USB pro dobíjení cestovní elektroniky, klimatizace a audiovizuální informační systém. Kapacita vozů je 70 míst k sezení a maximální rychlost 120 km/h. Ve vozech jsou také plochy pro uložení invalidních vozíků, kočárků a jízdních kol. Předpokládané nasazení do provozu s cestujícími je v horizontu několika týdnů. Dalších 11 motorových vozů stejného typu bude modernizováno také pro Pardubický kraj. Nasazeny budou na Českotřebovsku a obslouží například osobní vlaky Svitavy – Žďárec u Skutče, Choceň – Litomyšl nebo Česká Třebová – Moravská Třebová. Vozy na těchto tratích budou jezdit v barvách Pardubického kraje.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika