Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Prodej pozemků na Smíchově byl úspěšně završen

Prodej pozemků na Smíchově byl úspěšně završen

10.10.2023

České dráhy a společnost Sekyra Group podepsaly dohodu o odkupu zbývajících pozemků v okolí smíchovského nádraží, na kterých vyrůstá nová pražská čtvrť Smíchov City. Dohoda zahrnuje narovnání podmínek odkupu, které znamená výrazné navýšení ceny za tyto pozemky oproti původní dohodě.

Prodej pozemků na Smíchově byl úspěšně završen

„Předchozí smlouva dávala Sekyra Group právo na odkup těchto pozemků za cenu stanovenou v tehdejších znaleckých posudcích. Nicméně jsme vyjednali výhodnější podmínky pro České dráhy a za prodej zbývajících pozemků získáme o téměř 300 milionů korun více,“ řekl Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel ČD. Sekyra Group tak za pozemky na Smíchově zaplatí celkem 2,4 miliardy korun. Projekt, který řeší budoucnost bývalých drážních pozemků ČD, vznikl už v roce 2004. Ve výběrovém řízení na budoucího kupce pozemků tehdy zvítězila s nejvýhodnější cenovou nabídkou společnost Sekyra Group. První etapu projektu odkoupila na základě Rámcové smlouvy z roku 2019. Developer realizuje projekt, v rámci něhož vznikne téměř 400 tisíc metrů čtverečních bytových, administrativních, obchodních a veřejných ploch. Smíchov City je největším developerským projektem v Praze, přičemž se jedná o nejrozsáhlejší urbanizaci centrální části metropole od doby vzniku Vinohrad.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika