Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Prodáváme suvenýry s obrázky mašinek v ČD centrech

Prodáváme suvenýry s obrázky mašinek v ČD centrech

24.1.2013 – autor: MARTIN HARÁK

V rámci propagace železnice a seznamování cestujících s historickým i moderním vozidlovým parkem Českých drah se na Moravě začaly prodávat stylové propagační předměty s potisky lokomotiv. Tento pilotní projekt začal na podzim nejdříve v ČD centru ve Valašském Meziříčí, postupně se rozšířil do čtrnácti informačních center Českých drah ve Zlínském, Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Duchovním otcem projektu je Vítězslav Klímek ze vsetínské společnosti Aeroteam. „Dlouhodobě se zabýváme propagací motorismu a letectví, k čemuž nám před lety vcelku logicky scházela ještě železnice. Proto jsme v roce 2001 začali pro České dráhy dodávat trička a hrníčky s potisky lokomotiv v černobílém provedení. Tato spolupráce však z technických důvodů skončila před pěti lety. Loni nás oslovilo zlínské Krajské centrum osobní dopravy, zda bychom měli zájem v přerušené spolupráci pokračovat,“ říká Vítězslav Klímek.

Nabídku KCOD Zlín Vítězslav Klímek přivítal s radostí a ihned připravil pro zákazníky Českých drah novou speciální edici předmětů s potisky v celobarevném provedení. Jitka Mohylová, přednostka osobní stanice ve Valašském Meziříčí, která má na starosti marketing v celém Zlínském kraji, dodává, že opětovný prodej vkusných suvenýrů s železniční tematikou zahájili především na přání stálých zákazníků.

Vedle historického Albatrosa si můžete vybrat i Pendolino

„Lidé, kteří s námi cestují, si před lety zvykli, že v našem ČD centru byly k dostání hezké propagační předměty a jejich absenci nesli někteří s nelibostí. Proto jsme využili podpory vedení Českých drah a navázali opětně spolupráci s firmou Aeroteam. Současně se prodej rozšířil i do sousedních krajů,“ vysvětluje přednostka Mohylová.

V současnosti tak středomoravská a severomoravská ČD centra nabízejí rozličný sortiment triček v různých velikostech s potisky oblíbených lokomotiv, jako jsou Albatros, Šlechtična či Mikádo. Neschází pochopitelně ani moderní trakce, kterou představuje Pendolino či zbrusu nový RegioShark, který jezdí právě ve Zlínském kraji. Trička doplňují hrníčky a půllitrové pivní sklenice s podobnými železničními motivy.

Zcela ojedinělý je ale soubor kreslených pohlednic od známého malíře Miloše Kratochvíla, který připravil exkluzivní sadu s názvem Legendy na kolejích, kde najdeme například Rudého ďábla (řadu 476.0) či Hurvínka řady M 131.1. Milovníka železnic může upoutat také motorový vůz M 290.0 Slovenská strela nebo dieselová lokomotiva Bardotka (Zamračená) řady 751. 

Výtěžek z prodeje suvenýrů putuje na opravu Matěje

„Mimo to připravujeme výrobu podobných propagačních předmětů s motivy parní lokomotivy Matěj řady 433.0, která je deponována v depu Českých drah ve Valašském Meziříčí. Zisk z prodeje chceme věnovat na běžné opravy a údržbu této krásné lokomotivy, která několikrát do roka vyjíždí s nostalgickými vlaky na moravské tratě. Podobnou aktivitu jsme již  začali v historickém depu v Jaroměři, kde z prodaných suvenýrů tamní nadšenci spolufinancují údržbu historických provozních exponátů,“ říká ještě Vítězslav Klímek.

Pokud budete mít zájem o zmíněné propagační předměty, zajděte si je prohlédnout do zmíněných ČD a informačních center. Suvenýry mohou být i vhodným dárkem pro vaše blízké a přátele, kteří se zajímají o železnici.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika