Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Prezidentský vlak navštívily už tisíce lidí

Prezidentský vlak navštívily už tisíce lidí

13.8.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Prezidentský vlak, projekt, který společně připravily České dráhy spolu s Národním technickým muzeem a slovenskou železnicí, slaví u veřejnosti ohromný úspěch. Proto pořadatelé přidali zastávku v Karlových Varech a rozšířili termín zastavení na pražském Masarykově nádraží o více než dva týdny.

Prezidentský vlak navštívily už tisíce lidí

Podle Jiřího Ješety, ředitele odboru obchodu ČD, na Slovensku navštívilo soupravu, ve které je zařazen i Masarykův salonní vůz řady Aza 80, více než 14 tisíc lidí. Ke konci července se součet za obě země zastavil na číslovce 32 tisíc. V Karlových Varech stojí od souprava od 13. do 14. srpna. Na Masarykově nádraží pak od 28. srpna do 19. září. Posléze se přesune do Českých Budějovic na Národní den železnice. Ten se uskuteční 22. září. Bude to zároveň poslední možnost k návštěvě vlaku.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika