Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Prezidentský vlak navštívily už tisíce lidí

Prezidentský vlak navštívily už tisíce lidí

13.8.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Prezidentský vlak, projekt, který společně připravily České dráhy spolu s Národním technickým muzeem a slovenskou železnicí, slaví u veřejnosti ohromný úspěch. Proto pořadatelé přidali zastávku v Karlových Varech a rozšířili termín zastavení na pražském Masarykově nádraží o více než dva týdny.

Prezidentský vlak navštívily už tisíce lidí

Podle Jiřího Ješety, ředitele odboru obchodu ČD, na Slovensku navštívilo soupravu, ve které je zařazen i Masarykův salonní vůz řady Aza 80, více než 14 tisíc lidí. Ke konci července se součet za obě země zastavil na číslovce 32 tisíc. V Karlových Varech stojí od souprava od 13. do 14. srpna. Na Masarykově nádraží pak od 28. srpna do 19. září. Posléze se přesune do Českých Budějovic na Národní den železnice. Ten se uskuteční 22. září. Bude to zároveň poslední možnost k návštěvě vlaku.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika