Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Prezident Pavel odjel na návštěvu Rakouska railjetem ČD

Prezident Pavel odjel na návštěvu Rakouska railjetem ČD

6.7.2023

Prezident Petr Pavel vyrazil na dvoudenní návštěvu Rakouska, kde ho mimo jiné přijal rakouský prezident Alexander Van der Bellen. Absolvoval rovněž setkání s předsedou rakouské Národní rady Wolfgangem Sobotkou a schůzku s ministryní obrany Klaudií Tannerovou. Pro svou cestu zvolil běžný spoj Českých drah, konkrétně railjet s odjezdem krátce po poledni z hlavního nádraží.

Prezident Pavel odjel na návštěvu Rakouska railjetem ČD

Prezidenta doprovázela jmanželka a cestu tam i zpět absolvovali vlakem. České dráhy žádné spe-ciální požadavky spojené s cestou hlavy státu neřešily. Velmi civilně se k VIP cestujícímu na palubě stavěla i vlaková četa railjetu Vindobona. Při odjezdu hlavu státu vyprovodil předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec. Někteří lidé zaznamenali příchod prezidenta do vlaku přes vládní salonek ve Fantově budově hlavního nádraží a přišli si ho na peron vyfotit. Napilno pak měl během cesty i jídelní vůz, kde mělo shodou okolností ve stejný den pre-miéru nové letní menu. Prezident tak mohl ochutnat pórkovou polévku, španělský ptáček s jasmínovou rýží nebo koláč s rybízem a rebarborou.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika