Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Preventivní vlak zastavil v Ostravě

Preventivní vlak zastavil v Ostravě

13.5.2016 – autor: MARTIN HARÁK

České dráhy zahájily 26. dubna společně se SŽDC, Policií ČR a společností ČD Cargo již čtrnáctý ročník úspěšného projektu Preventivní vlak bezpečné železnice. V úterý a ve středu 26. a 27. dubna mohli zájemci vlak navštívit ve stanici Ostrava-Svinov, v následující dva dny pak na nádraží Opava východ.

Preventivní vlak zastavil v Ostravě

Součástí byla projekce filmu „To nedáš!“, diskuze s vyšetřovateli nehod nebo nácvik první pomoci. Jak zdůraznil člen představenstva ČD Michal Štěpán, preventivní vlak je jedním z nejvýznamnějších projektů v rámci společenské odpovědnosti národního dopravce a slouží i k ukázkám následků riskantního chování řidičů a chodců. Na jednom ze tří stanovišť čekali na studenty také hasiči SŽDC, kteří předvedli ukázky své práce, včetně slaňování z vysokého stožáru, kde simulovali záchranu zraněného elektromontéra.          


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Jižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řáduJižní expresy pojedou přes prázdniny podle výlukového řádu

2.7.2022 - Po tříměsíční výluce na koridoru z Prahy do Českých Budějovic se na trať začátkem prázdnin znovu vrací vlaky. Plánované obnovení provozu dálkových spojů Jižní expres, Vltava a Lužnice na trase Praha – Tábor – Veselí nad… »

Preventivní vlak bezpečné železnice vyjel do další sezonyPreventivní vlak bezpečné železnice vyjel do další sezony

27.6.2022 - Po dvouleté přestávce zaviněné protiepidemickými opatřeními se na koleje vrátil Preventivní vlak bezpečné železnice, společný projekt Správy železnic, Českých drah a ČD Cargo. Během května absolvoval celkem čtyři zastávky.… »

Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak Na lokálky u Řípu vyjel zvláštní vlak

21.6.2022 - Putování Podřipskými lokálkami – tak se jmenovala akce, kterou první květnovou sobotu uspořádal podřipský patriot a strojvedoucí OŘOD Západ SLČ Straškov Jan šafránek. Červená souprava s názvem Podřipská střela složená ze… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika