Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Preventivní vlak zastavil v Ostravě

Preventivní vlak zastavil v Ostravě

13.5.2016 – autor: MARTIN HARÁK

České dráhy zahájily 26. dubna společně se SŽDC, Policií ČR a společností ČD Cargo již čtrnáctý ročník úspěšného projektu Preventivní vlak bezpečné železnice. V úterý a ve středu 26. a 27. dubna mohli zájemci vlak navštívit ve stanici Ostrava-Svinov, v následující dva dny pak na nádraží Opava východ.

Preventivní vlak zastavil v Ostravě

Součástí byla projekce filmu „To nedáš!“, diskuze s vyšetřovateli nehod nebo nácvik první pomoci. Jak zdůraznil člen představenstva ČD Michal Štěpán, preventivní vlak je jedním z nejvýznamnějších projektů v rámci společenské odpovědnosti národního dopravce a slouží i k ukázkám následků riskantního chování řidičů a chodců. Na jednom ze tří stanovišť čekali na studenty také hasiči SŽDC, kteří předvedli ukázky své práce, včetně slaňování z vysokého stožáru, kde simulovali záchranu zraněného elektromontéra.          


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika