Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Preventivní vlak vyjel již popatnácté

Preventivní vlak vyjel již popatnácté

20.6.2023

Hned tři místa objel v průběhu května Preventivní vlak bezpečné železnice. Nejprve zastavil v Brně, kde byl veřejnosti přístupný vůbec poprvé, poté zamířil do České Třebové a Hradce Králové. Školáky poučuje o rizikových situacích na železnici.

Preventivní vlak vyjel již popatnácté

Jedná se o společný projekt Správy železnic a Českých drah. Vlak zastavuje v českých a moravských městech od roku 2007, od začátku projektu tak vyjel již popatnácté. Určený je pro žáky vyšších tříd základních škol a studenty středních škol ve věku 12 až 18 let, kterým představuje například následky hazardování či nepozornosti v blízkosti kolejí nebo na nich. Jde třeba o rizika zasažení elektrickým proudem z trolejí, riskantní přecházení přes koleje či naskakování a vyskakování z jedoucího vlaku. Žáci a studenti procházejí postupně třemi stanovišti Preventivního vlaku. Prvním je speciální kinovůz, v němž se promítá hraný dokument To nedáš! Konferenční vůz je připravený pro diskuzi školáků s odborníky, kteří šetří nehody na železnici. Na třetím stanovišti se pak odehrává nácvik život zachraňujících úkonů.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika