Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

20.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Od 27. června opět slouží náměstí Jana Pernera před pardubickým hlavním nádražím veřejnosti. Na místě původních zastávek MHD a přilehlého parčíku vznikl multimodální uzel veřejné dopravy, který byl financován z větší části z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

Kladem nového terminálu je jeho bezprostřední napojení na odbavovací halu hlavního nádraží, které usnadňuje rychlý a bezpečný přestup z vlaků na autobusy a trolejbusy. České dráhy nezůstaly pozadu a provedly redesign osobních pokladen. Nedávno také modernizovaly čekárnu ČD Lounge, která nese jméno po Janu Pernerovi. Slavnému projektantovi byla navíc v prostoru terminálu odhalena bronzová socha od Jaroslava Brože stojící v dláždění připomínajícím železniční pražce. V rámci projektu vzniklo také parkoviště K+R, plochy pro taxi a zásobování či vyhrazená stání pro zákazníky ČD.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika