Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

20.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Od 27. června opět slouží náměstí Jana Pernera před pardubickým hlavním nádražím veřejnosti. Na místě původních zastávek MHD a přilehlého parčíku vznikl multimodální uzel veřejné dopravy, který byl financován z větší části z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Přestup v Pardubicích usnadňuje nový terminál

Kladem nového terminálu je jeho bezprostřední napojení na odbavovací halu hlavního nádraží, které usnadňuje rychlý a bezpečný přestup z vlaků na autobusy a trolejbusy. České dráhy nezůstaly pozadu a provedly redesign osobních pokladen. Nedávno také modernizovaly čekárnu ČD Lounge, která nese jméno po Janu Pernerovi. Slavnému projektantovi byla navíc v prostoru terminálu odhalena bronzová socha od Jaroslava Brože stojící v dláždění připomínajícím železniční pražce. V rámci projektu vzniklo také parkoviště K+R, plochy pro taxi a zásobování či vyhrazená stání pro zákazníky ČD.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika