Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Představenstvo ČD doplní Patrik Horný

Představenstvo ČD doplní Patrik Horný

8.4.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Představenstvo Českých drah bude kompletní. Dozorčí rada akciové společnosti zvolila ve středu 13. března pátého člena, který bude odpovědný za úsek ekonomiky. S účinností od 1. června jím bude Patrik Horný.

Představenstvo ČD doplní Patrik Horný

Nynější manažer ZSSK vystudoval technickou kybernetiku na Technické univerzitě v Drážďanech, má dlouholeté zkušenosti v exekutivních rolích v průmyslu i v nadnárodních konzultačních a IT společnostech. Pracoval například jako partner ve společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika nebo jako country managing director v Capgemini Ernst & Young Česká republika. Horný žije dlouhodobě v Praze. Na postu vystřídá Radka Dvořáka, který v tuto chvíli vede, kromě úseku pro ekonomiku, i úsek pro obchod. V představenstvu dále zasedají Michal Heřman (úsek pro správu majetku) a Michal Vereš (úsek pro provoz).  Předsedou představenstva a generálním ředitelem ČD je Miroslav Kupec


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika