Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Práce na koridoru v Praze pokračují

Práce na koridoru v Praze pokračují

18.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Železniční stavba desetiletí. Tak se hovoří o modernizaci železničního koridoru mezi pražským hlavním nádražím a Hostivaří, která běží od jara 2018 a skončit by měla na podzim 2021. V letošním roce bude ve Vršovicích otevřen podchod mezi 4. nástupištěm a Nuslemi.

Práce na koridoru v Praze pokračují

Celý podchod, který propojí Nusle a Vršovice, se však cestujícím zpřístupní až v průběhu roku 2021. Stavba bude postupovat od nuselské strany kolejiště směrem k Vršovicím. Podchod vznikne rekonstrukcí a prodloužením nynějšího podchodu. Novinkou je doplnění plánů o jedno ostrovní nástupiště. Stanice tak bude mít celkem čtyři perony. V rámci projektu ještě stavební firmy kompletně rekonstruují nádraží Vršovice a vzniknou rovněž dvě nové zastávky, Praha-Eden a Praha--Zahradní Město. Na stavbu v roce 2022 naváže rekonstrukce Vinohradských tunelů. V nich se bude rekonstruovat kolejiště a jižní zhlaví hlavního nádraží. Opraveno bude i odvodnění celého díla, stěny budou sanovány. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídloČeské dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

20.5.2024 - České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové sídlo Skupiny ČD v Praze. Administrativní a provozní zaměstnanci ČD jsou nyní rozmístěni v několika budovách v Praze, společnost proto hledá velký administrativní komplex s kapacitou… »

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika