Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

8.6.2024

Česká Lípa hostila první květnovou sobotu za mimořádného zájmu návštěvníků sraz historických vozidel v tamějším depu. Největší hvězda na něj dorazila dokonce až ze slovenského Popradu.

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

Pečlivě opečovávaná parní lokomotiva 477.013 přitom měla v minulosti k severním Čechám přímý vztah, v závěru své provozní kariéry sem totiž pravidelně zajížděla z nymburského depa. V rámci akce vozila speciální vlaky z České Lípy do Blíževedel, Mimoně, Doks a Nového Boru, po českolipském trianglu neúnavně jezdil Hurvínek M 131.1130, kyvadlovou dopravu zástupů milovníků železnice z hlavního nádraží k doprovodnému programu v depu pak srdnatě zajišťovala čerstvě historická souprava vozů 810.640 s přípojným vozem BDtax.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika