Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

8.6.2024

Česká Lípa hostila první květnovou sobotu za mimořádného zájmu návštěvníků sraz historických vozidel v tamějším depu. Největší hvězda na něj dorazila dokonce až ze slovenského Popradu.

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

Pečlivě opečovávaná parní lokomotiva 477.013 přitom měla v minulosti k severním Čechám přímý vztah, v závěru své provozní kariéry sem totiž pravidelně zajížděla z nymburského depa. V rámci akce vozila speciální vlaky z České Lípy do Blíževedel, Mimoně, Doks a Nového Boru, po českolipském trianglu neúnavně jezdil Hurvínek M 131.1130, kyvadlovou dopravu zástupů milovníků železnice z hlavního nádraží k doprovodnému programu v depu pak srdnatě zajišťovala čerstvě historická souprava vozů 810.640 s přípojným vozem BDtax.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika