Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek z krajů Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského a z Německa. O co šlo?

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

Policisté a záchranáři procvičovali taktické postupy, koordinaci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a komunikaci v situaci, kdy skupiny rowdies zapalují osobní vozy a hasičům SŽDC brání v hašení. Mezi skupinou útočníků ve vlaku se navíc skrýval muž, který na zasahující policisty vytáhl nůž. I toho musely jednotky zneškodnit. Jednodenní akce v OCP Západ se uskutečnila v rámci týdenního mezinárodního cvičení, kterého se zúčastnilo přibližně 160 policistů a figurantů. Díky výborné spolupráci republikové policie s Českými drahami mohli policisté a hasiči využít vyřazené vozy řad Bdt a BDs.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika