Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

16.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Část areálu plzeňského Oblastního centra provozu (OCP) Českých drah se začátkem června proměnila v nádraží s davem agresivních sportovních fanoušků a jejich protivníků v podobě policejních pořádkových a zásahových jednotek z krajů Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského a z Německa. O co šlo?

Policisté v Plzni nacvičovali zásah proti chuligánům

Policisté a záchranáři procvičovali taktické postupy, koordinaci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a komunikaci v situaci, kdy skupiny rowdies zapalují osobní vozy a hasičům SŽDC brání v hašení. Mezi skupinou útočníků ve vlaku se navíc skrýval muž, který na zasahující policisty vytáhl nůž. I toho musely jednotky zneškodnit. Jednodenní akce v OCP Západ se uskutečnila v rámci týdenního mezinárodního cvičení, kterého se zúčastnilo přibližně 160 policistů a figurantů. Díky výborné spolupráci republikové policie s Českými drahami mohli policisté a hasiči využít vyřazené vozy řad Bdt a BDs.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika