Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Policisté trénovali zásah proti chuligánům

Policisté trénovali zásah proti chuligánům

14.10.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba 150 policistů pořádkových jednotek Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje cvičilo v prostorech pražského Oblastního centra údržby Střed, střediska údržby Jih ČD.

Policisté trénovali zásah proti chuligánům

Pro potřeby policistů oděných v černých kombinézách a s plnou výstrojí a výzbrojí České dráhy přistavily čtyři vyřazené vozy řad B, Bdmtee a Bmz. Během celodenního cvičení si strážci zákona trénovali taktiku postupu proti agresivním sportovním fanouškům. Do vagonů vstupovali klasicky dveřmi, anebo okny pomocí žebříků. Nezřídka museli muži zákona využít i gumové projektily anebo teleskopické obušky. Policie necvičila v odstavených vozech ČD poprvé. Pravidelně se podobná cvičení uskutečňují i v plzeňském OCÚ Západ ČD. Tady jsou do akce zapojené i další záchranné složky, například hasiči SŽDC.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika