Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

18.2.2015 – autor: VÁCLAV RUBEŠ

Zajímavý počin uskutečnilo sesterské periodikum – magazín ČD pro vás. Pro železniční příznivce připravila redakce magazínu novou fanouškovskou stránku obsahující elektronický katalog vozidel Českých drah.

Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

To by samo o sobě nebylo nikterak revoluční, ovšem ojedinělé je zpracování, kdy má návštěvník možnost díky 360stupňovým fotografiím stanout na stanovišti strojvedoucího, navštívit strojovnu, v případě tažených vozidel absolvovat detailní prohlídku interiéru. Aktuálně je připravena jednotka railjet, elektrická lokomotiva řady 380 nebo klasika – Eso řady 362. Ovládání je jednoduché, stačí k tomu myš a běžný internetový prohlížeč.

Autoři chtějí každý měsíc uveřejňovat minimálně dvě nová vozidla, přičemž jedno z nich bude prezentováno také na stránkách ČD pro vás. Novinku najdete na www.bluetrains.cz, web má i svůj facebookový profil.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika