Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

18.2.2015 – autor: VÁCLAV RUBEŠ

Zajímavý počin uskutečnilo sesterské periodikum – magazín ČD pro vás. Pro železniční příznivce připravila redakce magazínu novou fanouškovskou stránku obsahující elektronický katalog vozidel Českých drah.

Pohled pod pokličku s webem BlueTrains

To by samo o sobě nebylo nikterak revoluční, ovšem ojedinělé je zpracování, kdy má návštěvník možnost díky 360stupňovým fotografiím stanout na stanovišti strojvedoucího, navštívit strojovnu, v případě tažených vozidel absolvovat detailní prohlídku interiéru. Aktuálně je připravena jednotka railjet, elektrická lokomotiva řady 380 nebo klasika – Eso řady 362. Ovládání je jednoduché, stačí k tomu myš a běžný internetový prohlížeč.

Autoři chtějí každý měsíc uveřejňovat minimálně dvě nová vozidla, přičemž jedno z nich bude prezentováno také na stránkách ČD pro vás. Novinku najdete na www.bluetrains.cz, web má i svůj facebookový profil.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika