Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Plzeňské nádraží opět září novotou

Plzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024

Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má novou střechu, fasádu, interiéry včetně oken a dveří, zkvalitnily se služby pro cestující, nový je také bezbariérový přístup.

Plzeňské nádraží opět září novotou

V průběhu ledna se ještě dokončovaly poslední práce ve veřejných prostorách a celá stavba by měla definitivně skončit v závěru března. Provizorně zpřístupněná je i horní hala v úrovni nástupišť. Dodělávají se zde zejména komerční prostory. Pro cestující se už otevřela provozovna KFC, vůbec první na českých nádražích. Fastfoodový řetězec KFC, průchozí na venkovní zahrádku, je v jednom historickém sálu, ve druhém vzniká drogerie. Lidé budou moci využít i knihkupectví, kavárnu a prodejnu čerstvých potravin. V dolní hale budou od dubna pizzerie, prodejna tisku, rychlé občerstvení a v prostoru před nádražím městská policie, kadeřnictví a květinářství. Nový informační systém přispěje k lepšímu přehledu o odjezdech vlaků. Vše potřebné se lidé dozví jak ve vstupní, tak i v horní hale. V uplynulých letech prošlo modernizací kolejiště nádraží. Na jaře roku 2021 na ni navázala celková rekonstrukce budovy.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika