Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / PESA testuje nové jednotky pro České dráhy

PESA testuje nové jednotky pro České dráhy

11.1.2023 – autor: Foto: PESA Bydgoszcz

Polský výrobce vozidel PESA Bydgoszcz začal v prosinci testovat nové jednotky pro České dráhy budoucí řady 847. Výrobce je pojmenoval Regio 160. Nová vozidla ověřuje na zkušebním okruhu Železničního institutu ve Żmigródu a konkrétně se jedná o předepsané homologační zkoušky.

PESA testuje nové jednotky pro České dráhy

Současně se testuje i motor a brzdové systémy. Po jejich ukončení vlak v lednu zamíří na hlavní část testů na okruh Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ). S nasazením prvních vozidel do zkušebního provozu s cestujícími se počítá v rámci změny jízdního řádu v prosinci 2023, byť má výroba přibližně půlroční zpoždění. V různých fázích výroby se aktuálně nachází osmnáct jednotek. ČD uzavřely s PESOU rámcovou smlouvu na dodávku až 160 vlaků, závazně zatím objednaly 66 kusů v hodnotě 5,6 miliardy korun. Dvouvozové motorové vozy jsou konstruované na maximální rychlost 160 km/h a pojmou 140 cestujících. Dopravce uvažuje o dalších deseti pro provoz na Plzeňsku. Některá z vozidel vyjedou v novém barevném schématu PID, a to v Praze a ve Středočeském kraji. Jednotka také získala ocenění za design Good Design 2022 od Design Institute. 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika