Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Peršing s retrofitem od ČD-T může i do Polska

Peršing s retrofitem od ČD-T může i do Polska

26.10.2023

Dceřiná společnosti Českých drah ČD - Telematika úspěšně dokončila homologační aktivity pro hnací vozidla řady 163 zpětně vybavená evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS a od Evropské agentury pro železnice (ERA) získala rozhodnutí o rozšíření oblasti použití o Polsko.

Peršing s retrofitem od ČD-T může i do Polska

Lokomotivy řady 163 tak mohou jezdit pod dohledem ETCS ve třech státech provozu – v Česku, na Slovensku a v Polsku. ČD-T tak navázala na své úspěchy z počátku roku 2023, kdy se jí podařilo získat typové povolení ERA pro prototypové lokomotivy řad 163, 363 a 362 zpětně vybavené evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS. Typové povolení ERA je univerzální mezinárodní povolení pro provoz daného typu vozidla. Celý proces byl s ohledem na legislativní náročnost rozdělen do dvou fází, nejprve se řešilo typové povolení pro ČR a Slovensko, po úspěšném schválení následovalo Polsko. V rámci homologačního procesu proběhlo testování kompatibility mobilní a traťové části ETCS, v porovnání s Českem a Slovenskem byly testy rozsáhlejší z pohledu testovaných tratí a scénářů.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika